Rozbudowane oprogramowanie Comarch ERP dla średnich i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych.
Comarch ERP XL dzięki zaawansowanym możliwościom konfiguracyjnym potrafi dostosować się do każdego przedsiębiorstwa i w pełni obsługiwać każdy obszar biznesowy.
Oprócz wersji serwerowej system dostępny jest również w modelu online na serwerach Comarch.
System Comarch ERP XL pracuje już dla ponad 5,500 przedsiębiorstw.Produkcja | Handel i dystrybucja | Gospodarka magazynowa | Finanse i księgowość | Analizy i raporty | Procesy i obieg dokumentów | Praca mobilna | Serwis | Kadry i płace


Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach.

Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy.

Oprócz wersji serwerowej system dostępny jest również w modelu SaaS (Software as a Service), w którym Comarch ERP XL jest oferowany za pośrednictwem zdalnego dostępu internetowego.

Dzięki możliwości swobodnej rozbudowy o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa Comarch ERP XL jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 5500 przedsiębiorstw z różnych branż.

Comarch ERP XL - system do prowadzenia firm produkcyjnych


Comarch ERP XL posiada dedykowane rozwiązania dla firm produkcyjnych.

Bez względu na to, czy zajmujesz się produkcją seryjną, czy jednostkową, dyskretną lub procesową, prowadzisz działalność projektową lub realizujesz prostą kompletację, oferujemy Ci narzędzia dostosowane do Twoich potrzeb.

Dzięki temu, że Comarch ERP XL spełnia najwyższe standardy możliwe jest także usprawnienie procesów okołoprodukcyjnych, istotnych dla samej produkcji, jak choćby zapewnienie na czas dostępności surowców czy półproduktów lub też, w odpowiednim momencie, informacja o ich braku.

Comarch ERP XL stwarza ponadto możliwości cechowania surowców i wyrobów gotowych. Materiały wsadowe do produkcji wymagają częstokroć określenia szeregu cech specyficznych.

Zależnie od branży mogą to być temperatura, wilgotność, procentowa zawartość składników, grubość itp. Dla wyrobów gotowych z kolei koniecznym może okazać się określenie np. smaku, koloru, rozmiaru czy terminu przydatności do spożycia.

Te wszystkie istotne informacje użytkownik systemu ERP Comarch ERP XL może uwzględnić przy wykorzystaniu funkcjonalności cech produktu oraz jego atrybutów.


Comarch ERP XL - produkcja

Comarch ERP XL - handel


Wraz z systemem Comarch ERP XL zyskujesz pełne wsparcie procesów z obszaru handlu i dystrybucji, zarówno od strony sprzedażowej (realizacja transakcji, wiele dostępnych kanałów prowadzenia sprzedaży, obsługa za pośrednictwem sieci detalicznej), jak i od strony zakupowej (zarzadzanie procesami i dokumentami zakupów).

Dzięki rozwiązaniu CRM dostępnemu w ramach Comarch ERP XL możesz swobodnie budować własną bazę wiedzy o klientach oraz prowadzić do nich uporządkowane działania o różnym charakterze.

Sprawna realizacja dyspozycji magazynowych, stała kontrola nad poziomem zapasów czy eliminacja pomyłek - to usprawnienia, jakie daje wykorzystanie Comarch ERP XL w obszarze gospodarki magazynowej.

Dzięki pomocy narzędzia odczujesz realne wsparcie pełnej gamy procesów związanych z logistyką począwszy od szczegółowego odwzorowania struktury magazynu, poprzez optymalne rozmieszczenie towarów, aż po kompleksowe wsparcie dla transportu.


Obszar finansowo-księgowy to o wiele więcej, niż obowiązkowa ewidencja zdarzeń gospodarczych.

Wraz z Comarch ERP XL zyskujesz narzędzie, które pozwala na kompleksową analizę sytuacji całej firmy, na bazie danych finansowo-księgowych.

Szukasz sposobów na usprawnienie procesów kadrowo-płacowych? A może planujesz redukcję kosztów zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej poprzez przejęcie tych zadań przez zasoby wewnętrzne?

W obu przypadkach możesz polegać na pomocy profesjonalnego narzędzia kadrowo-płacowego będącego w pełni integralną częścią systemu ERP.

Czy masz pewność, że Ty i Twoi pracownicy podejmując codzienne decyzje opieracie je na rzetelnych informacjach?

Nawet jeśli intuicja Cię nie zawodzi, warto poprzeć ją konkretnymi faktami. Dostarczy ich rozwiązanie analityczne Business Intelligence, dostępne w ramach pakietu Comarch ERP XL.Comarch ERP XL - księgowość

Comarch ERP XL

w firmie MAJAMI

Najnowsze wersje systemów COMARCH