NAS Synology | Sposób na profesjonalne kopie danych

Synology NAS

Jakiś czas temu trafiłem na prezentację rozwiązań firmy Synology w obszarze pamięci masowych NAS i ku mojemu zdziwieniu zmieniło to bardzo moje postrzeganie firmy Synology, jako producenta drogich i konserwatywnych rozwiązań. Tak też właśnie myślałem o tej firmie.

Obecnie w ramach świadczenia usług informatycznych z powodzeniem wdrażamy tego typu rozwiązania w firmach. Cieszą się one powodzeniem u naszych klientów zarówno w momencie zakupu, jak i podczas użytkowania.

Na rynku bardzo mocno reklamowane są urządzenia firmy QNAP. Przysłaniają one trochę pozostałych vendorów. Jest to bardzo szybko rozwijająca się marka. Niestety w takich przypadkach bardzo często w tyle pozostają kwestie niezawodności, co przy tego typu rozwiązaniach jest sprawą kluczową.

Do urządzeń Synology przyciągnęło mnie ich rozwiązanie do kopii bezpieczeństwa o nazwie Synology Active Backup for Business. Mogę śmiało powiedzieć, że może ono konkurować funkcjonalnością i niezawodnością z wiodącymi na rynku produktami.

Warto wspomnieć w tym momencie o niewątpliwej jego zalecie, tj. cenie. Otóż to profesjonalne rozwiązanie do backupu danych jest dostępne w cenie urządzenia. Bez żadnych ograniczeń licencyjnych. Jedynym progiem jest wydajność samego urządzenia, które też bardzo często można podnieść montując dyski SSD jako pamięć cache.

Synology Active Backup for Business

Całe zarządzanie środowiskiem odbywa się z konsoli urządzenia Synology. Nie musimy nic konfigurować na poszczególnych stanowiskach. Wystarczy podłączyć dany komputer do Synology instalując małą aplikację. Instalowany na komputerze program do kopii danych bardzo mało obciąża system.

Mamy możliwość tworzenia kopii ze środowisk zarówno fizycznych, jak i wirtualnych. Przyrostowo magazynowane dane są tak kompresowane, że zajmują bardzo mało miejsca na urządzeniu. Samo urządzenie Synology zajmuje się kontrolą poprawności tych danych oraz ilością wersji backupu.

Kopiowane są całe zawartości dysków, więc nie musimy się martwić o lokalizację istotnych informacji na danym komputerze. Odzyskiwać możemy zarówno poszczególne pliki / foldery, jak i całe dyski bezpośrednio na chronione urządzenie.

Urządzenie NAS Synology generalnie z założenia służyć ma jako magazyn danych. Jednak jego możliwości dostępne w cenie urządzenia są bardzo szerokie. Omawiane tu narzędzie do kopii bezpieczeństwa, ale również migawki danych samego urządzenia, które znakomicie uchronią nas przed Ransomware. Serwer VPN z bardzo dużymi możliwościami, które są niezbędne zwłaszcza w czasach pracy zdalnej, oraz wiele innych funkcji.

Umiejętnie dobierając samo urządzenie do potrzeb firmy jesteśmy w stanie zrealizować wiele potrzeb, co przekłada się na konkretne oszczędności.


Więcej informacji o urządzeniach Synology: www.synology.com/pl-pl/support/nas_selector

Synology Active Backup for Business: www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/active_backup_businessSkontaktuj się z nami jeśli chcesz profesjonalnie dobrać model urządzenia do potrzeb firmy.

W ramach świadczonych przez nas Usług Informatycznych zajmujemy się również w firmach obszarem kopii bezpieczeństwa danych. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu takich środowisk.
Skorzystaj z naszej wiedzy - to Ci się opłaci.